Zde si přečtete aktuální inzeráty

Všeobecné informace

Policejní zprávy

Kultura

Cestování

Sport

Vaše názory
Kopírování, tisk, reklama Cheb

Také vaše kolo může pomáhat v Gambii!

Chebáček: Obrázek k článku "Také vaše kolo může pomáhat v Gambii!"

Potřebným v daleké Africe se snaží pomáhat také občané z regionu. Už sedm tisíc darovaných kol se podařilo nashromáždit v rámci celonárodního projektu Kola pro Afriku, který má v úmyslu pomáhat africkým dětem v Gambii. Dodáním opotřebovaných, ale funkčních jízdních kol se tyto děti dostanou snáze do škol. Za prvních deset měsíců existence projektu v České republice byly otevřeny desítky sběrných míst po celém našem území. V Karlovarském kraji je přímo v Kynšperku nad Ohří. Zde se prostor pro shromažďování kol našel přímo v soukromém zdravotním středisku. V této sběrně mohou zájemci zanechat ojetá i nová kola, náhradní díly či kolařské nářadí.

Dobrou zprávou je, že jízdních kol od českých dárců se gambijské děti dočkají již v průběhu letošního března. „Aktivity kolem projektu Kola pro Afriku se vyvíjely od počátku velmi pozitivně, téměř pohádkově. Veřejnost se zapojovala nezištně, dobrovolnicky a lidé různě vyjadřovali svou podporu, převážně darovaným kolem. Hledání partnera pro přepravu kol do Gambie se jevilo dlouhou dobu jako nejvíce náročná část projektu. S přibývajícími darovanými koly vyvstávala otázka převozu stále hlasitěji. Do mozaiky projektu však přišla odpověď přesně v pravou chvíli a ze správného zdroje. Pomocnou ruku nabídla přepravní společnost NH – TRANS, SE,“ uvedl ředitel obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku Roman Posolda.
„Vstupem firmy do projektu jsme se s darovanými koly výrazně posunuli k dětem do Gambie. První kontejner s pěti sty připravenými koly odjede koncem února tohoto roku z centrálního skladu v Ostravě Koblově. Předání těchto kol následně proběhne v Gambii po třech týdnech kombinované cesty – jízdy kol po železnici a po moři do přístavu hlavního města Gambie, Bankálu,“ radoval se Posolda.
Louis Vuitton Bags
Rolex Watches

Publikováno: 28. ledna 2013


Více z kategorie Všeobecné informace

Copycentrum ve Valdštejnce

Kopírování, tisk, vazby, laminace. Výroba razítek Cheb

Cheb a Chebsko

Portál pro Cheb a okolí - katalog firem, kultura, reklama Cheb

Reklama Cheb

Studio Black Queen - reklamní agentura a vydavatelství Cheb

Magnetky se samolepkou

Vyzdobte si lednici suvenýrem z cest! Hrady, zámky, rozhledny...

Tiskárna Cheb

Digitální tisk v centru Chebu - vizitky, letáky, kalendáře...