Zde si přečtete aktuální inzeráty

Všeobecné informace

Policejní zprávy

Kultura

Cestování

Sport

Vaše názory
Kopírování, tisk, reklama Cheb

Černých skládek v Chebu ubývá

´Divokých´ skládek a vůbec nepořádku na sídlištích v Chebu pomalu ubývá. Na zhruba jednu třetinu se ve městě snížilo množství odpadu, které končí na černých skládkách, po zřízení sběrných dvorů. Jeden provozuje soukromá firma, druhý vznikl na jaře v Americké ulici. Za pět měsíců na něm podle místostarosty Tomáše Lindy skončilo 296 tun odpadu.Louis Vuitton Bags

Rolex Watches

Sběrný dvůr v chebské Americké ulici už začal naplno fungovat. Vznikl v areálu, který město odkoupilo za 4,2 miliony od společnosti Chevak. Přestavba stála 8,4 milionu korun, ale město na ni dostalo dotaci 4,6 milionu korun. Starosta Pavel Vanoušek tvrdí, že se tak podařilo nejen vytvořit areál pro sběr odpadu, ale také zachránit architektonicky zajímavou budovu.
Podle Lindy už čísla za první měsíce ukazují, že přínos sběrného dvora je velký. „Zatímco dřív technické služby odvážely z černých skládek 12 tun odpadu měsíčně, nyní to kleslo na čtyři tuny,“ uvedl.
Narostl také celkový podíl separovaného odpadu z 34 na více než 38 kilogramů na obyvatele a rok. Díky vytříděnému odpadu pak město ušetřilo osm milionů korun, které by jinak zaplatilo za skládkování.
Cheb stojí svoz a likvidace komunálního a separovaného odpadu kolem 40 milionů korun ročně. Na poplatku za odpad, který je v Chebu od loňského roku 700 korun, by město mělo vybrat asi 20 milionů korun. High quality the best and most fashionable .I když je starost o odpad pro město ztrátová, díky třídění se náklady nezvedají tak rychle.
Areál městského sběrného dvora v Americké ulici je otevřený od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin, v sobotu pak od 9.30 do 12 hodin. Odpad z domácnosti přijmou zdarma pracovníci od obyvatel města.
V Chebu poskytují Chebské technické služby rovněž službu Taxi odpad. Ta pomůže tamním občanům, kteří nemají možnost dopravit svůj třeba vyřazený nábytek do sběrného dvora. Zaměstnanci technických ho odvezou za 100 korun. Odvoz je možné domluvit na kterýkoliv den na čísle 800 870 870 (linka funguje od pondělí do pátku od 7 do 15.30 hodin), a to nejméně 48 hodin před požadovaným termínem.bset skeleton watches

Publikováno: 23. září 2013


Více z kategorie Všeobecné informace

Copycentrum ve Valdštejnce

Kopírování, tisk, vazby, laminace. Výroba razítek Cheb

Cheb a Chebsko

Portál pro Cheb a okolí - katalog firem, kultura, reklama Cheb

Reklama Cheb

Studio Black Queen - reklamní agentura a vydavatelství Cheb

Magnetky se samolepkou

Vyzdobte si lednici suvenýrem z cest! Hrady, zámky, rozhledny...

Tiskárna Cheb

Digitální tisk v centru Chebu - vizitky, letáky, kalendáře...