Zde si přečtete aktuální inzeráty

Všeobecné informace

Policejní zprávy

Kultura

Cestování

Sport

Vaše názory
Kopírování, tisk, reklama Cheb

Chebský hrad ožívá

Chebáček: Obrázek k článku "Chebský hrad ožívá "

Cheb chce nadále zvyšovat návštěvnost chebského hradu, aby se stal finančně soběstačný. Do září letošního roku už sem zavítalo přes 41 tisíc návštěvníků. To je víc než za loňskou sezónu. Do dvou let by tak příjmy ze vstupného podle představitelů města mohly pokrýt nejen náklady na provoz, ale i na pořádání kulturních akcí na této ojedinělé historické památce. Už nyní díky akcím na hradě návštěvnost převyšuje i stabilní turistické cíle v regionu, například zámek Kynžvart s 30.000 hosty.

Chebský hrad dříve spravovalo krajské Muzeum Cheb. Od loňského ledna správu převzalo město Cheb s cílem hrad pro turisty i obyvatele města zatraktivnit a přilákat nové návštěvníky. Kromě rozšíření expozic se tak děje hlavně rozšířenou nabídkou kulturních akcí na hradě.
V rozpočtu Chebu jsou letos naplánované tržby ze vstupného letos 1,2 milionu korun. To už stačí na pokrytí samotného provozu hradu.
Další náklady pro město představují i opravy hradu, které stojí miliony korun ročně. „Už několik let se snažíme o zápis hradu mezi národní kulturní památky, ale zatím se to nedaří. Byla by to možnost, jak na hrad získat další prostředky,“ řekl chebský místostarosta Tomáš Linda.
Letos High quality the best and most fashionable fake watchescartier replica online of the replica watches store doposud hrad vydělal 1,06 milionu korun, čemuž však přispělo také červnové natáčení filmařů. Ti za pronájem zaplatili 300 tisíc korun. Hrad se ani letos na zimu zcela neuzavře a od listopadu do února bude otevřený o víkendech od 10 do 15 hodin, v březnu pak o víkendech od 10 do 17 hodin. Následně od dubna opět začne sezóna.best mechanical watches

Publikováno: 30. září 2013


Více z kategorie Všeobecné informace

Copycentrum ve Valdštejnce

Kopírování, tisk, vazby, laminace. Výroba razítek Cheb

Cheb a Chebsko

Portál pro Cheb a okolí - katalog firem, kultura, reklama Cheb

Reklama Cheb

Studio Black Queen - reklamní agentura a vydavatelství Cheb

Magnetky se samolepkou

Vyzdobte si lednici suvenýrem z cest! Hrady, zámky, rozhledny...

Tiskárna Cheb

Digitální tisk v centru Chebu - vizitky, letáky, kalendáře...