Zde si přečtete aktuální inzeráty

Všeobecné informace

Policejní zprávy

Kultura

Cestování

Sport

Vaše názory
Kopírování, tisk, reklama Cheb

Cenu Magnesia pro mladé filmaře v rámci Českých lva může získat chebská rodačka Diana Cam Van Nguyen!

Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku 2018 má šanci vyhrát mladá filmařka a studentka pražské FAMU Diana Cam Van Nguyen. Rodačka z Chebu u poroty zabodovala svým krátkometrážním animovaným snímkem „Spolu sami“. Ceny Český lev budou vyhlášeny 23. 3. 2019 v Rudolfinu.

Cena Magnesia s finanční odměnou 100 000 Kč a celoevropskou marketingovou podporou snímku je mezi mladými umělci velmi prestižní a vyhledávaná. Jedná se v Česku prakticky o jedinou cenu, která začínající filmaře podporuje přímo a bez podmínek. Studenti filmových škol mohou do soutěže přihlásit své krátkometrážní filmy se stopáží do 40 minut.replica watch
Z přihlášených 93 filmů letos komise Státního fondu kinematografie vybrala 20 snímků, z nichž následně porota složená z představitelů ČFTA a Karlovarských minerálních vod nominovala 5 nejlepších filmů, které budou bojovat o Cenu Magnesia.
Vítěz bude vyhlášen 23. března 2019 na slavnostním večeru Českých lvů v Rudolfinu. Autor vítězného snímku získá již zmíněnou odměnu 100 000 Kč a společně s 20 snímky z užší nominace podporu v podobě propagace na evropské úrovni.
Snímek Diany Cam Van Nguyen „Spolu sami“ spojuje techniky hraného a animovaného filmu. Tematizuje ztrátu blízké osoby a pocity mladých lidí, kteří této bolestivé situaci byli v životě vystaveni. „Námět na film mě napadl díky mým přátelům, kteří se na střední škole setkali se ztrátou jednoho z rodičů. V posledních letech jsem měla pocit, že se v mém okolí pohybuje čím dál více lidí, kteří zažili tuhle smutnou zkušenost. Tímto filmem bychom nechtěli pouze povědět o smrti jejich rodičů, hlavně by se měl dotknout absurdity setkání se smrtí v mladém věku a zobrazit vnitřní sílu protagonistů, díky níž se se ztrátou svých rodičů vyrovnali. Zpovědi mých přátel mi ukázali, jak silné a statečné osobnosti to jsou,“ přibližuje námět Diana Cam Van Nguyen.
Film Spolu sami měl v lednu mezinárodní premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu. Za hranicemi Česka se také v brzké době přestaví na festivalech ve Francii, USA, Rakousku nebo v Nizozemsku.

Publikováno: 13. února 2019


Více z kategorie Všeobecné informace

Copycentrum ve Valdštejnce

Kopírování, tisk, vazby, laminace. Výroba razítek Cheb

Cheb a Chebsko

Portál pro Cheb a okolí - katalog firem, kultura, reklama Cheb

Reklama Cheb

Studio Black Queen - reklamní agentura a vydavatelství Cheb

Magnetky se samolepkou

Vyzdobte si lednici suvenýrem z cest! Hrady, zámky, rozhledny...

Tiskárna Cheb

Digitální tisk v centru Chebu - vizitky, letáky, kalendáře...