Zde si přečtete aktuální inzeráty

Všeobecné informace

Policejní zprávy

Kultura

Cestování

Sport

Vaše názory
Kopírování, tisk, reklama Cheb

Chebská knihovna se připojuje ke Dni pro dětskou knihu

Co se děje v knihovnách po celé republice při Adventu? Přijďte se podívat v sobotu 28. listopadu od 9.00 do 16.00 hod. DEN PRO DĚTSKOU KNIHU je název akce, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. K tomuto již třetímu ročníku se poprvé připojuje také Městská knihovna v Chebu, která celou akci pojímá též jako den otevřených dveří.

V půjčovně pro děti i v půjčovně pro dospělé bude připravena velká soutěž s rozmanitými stanovišti. „Tématem jsou pohádky a pohádkové příběhy, soutěže, kvízy a vůbec veškeré disciplíny, kde je námětem kniha – ať již její obsah nebo atrakce s knihou v rámci fyzické aktivity,“ říká Marie Mudrová, zástupkyně ředitelky Městské knihovny v Chebu.
Ústředním úkolem všech soutěžících bude také aktivní zapojení se do předvánoční výzdoby knihovny. „Přijďte si vyzdobit vaší knihovnu,“ vyzývá Marie Mudrová.
„Každou sudou hodinu budeme hrát pohádku. S prvním vystoupením začínáme v deset hodin,“ nastiňuje Eva Novotná, vedoucí dětské půjčovny. Jakou pohádku budou v dětské půjčovně hrát nebudeme prozrazovat, abychom děti překvapili. „Zároveň budeme také prodávat zbrusu nové dětské knihy za až padesátiprocentní slevy,“ dodává Eva Novotná.
„S programem i organizací nám pomáhá Občanské sdružení BALIME, které s námi v rámci MEDIÁLNÍHO CENTRA pro děti a mládež, spolupracuje již delší dobu,“ říká Marie Mudrová. „Na žádost knihovny, zda-li bychom jim nepomohli s některými atrakcemi a soutěžemi, jsme přikývli moc rádi,“ říká Jana Kofránková, ředitelka MEDIÁLNÍHO CENTRA pro děti a mládež. „Naše děti se na Den pro dětskou knihu už moc těší. Pomáhájí na těchto akcích moc rádi. Přestože je jejich věkové rozmezí od deseti do patnácti let, občas jen žasneme, co všechno dovedou a jak dokáží být samostatní, přesvědčiví a vůbec všechna nej. Myslím, že jen vidět je při práci a cítit z nich nadšení pro ni a styk s lidmi - už jen proto prostě stojí za to na tu akci přijít,“ usmívá se Jana Kofránková.
Tento den si mohou návštěvníci knihy půjčovat, ale také Den pro dětskou knihu má podpořit čtení dětí, ale také zájem o dění v dětských knihovnách, propagovat profesionalitu knihovníků a jejich znalost literatury, před Vánoci též motivovat ke koupi knihy jako dárku a podpořit tak knižní trh nejen v hospodářské krizi.

Městská knihovna v Chebu – více o organizaci na www.knih-chebcz. V roce 2011 slaví významné jublileum 100 let od svého založení! Jako jedna z mála knihoven v České republice i ve světě je známa svou unikátní secesní stavbou Městské knihovny v Chebu – půjčovny pro dospělé, která byla jako knihovna naplánována, zřízena,
Rolex Watches
Louis Vuitton Bags postavena a nikdy nesloužila jinému účelu než účelům knihovny a jejím akcím. A to po celých úctyhodných téměr 100 let!

Publikováno: 26. listopadu 2009


Více z kategorie Všeobecné informace

Copycentrum ve Valdštejnce

Kopírování, tisk, vazby, laminace. Výroba razítek Cheb

Cheb a Chebsko

Portál pro Cheb a okolí - katalog firem, kultura, reklama Cheb

Reklama Cheb

Studio Black Queen - reklamní agentura a vydavatelství Cheb

Magnetky se samolepkou

Vyzdobte si lednici suvenýrem z cest! Hrady, zámky, rozhledny...

Tiskárna Cheb

Digitální tisk v centru Chebu - vizitky, letáky, kalendáře...